Background

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Nedir?
Yüz güzelliğine, gözlerin vurgulanmasına son derece aktif rol üstlenen kaşlar, dönem dönem gelen kaş modası sonucunda, farklı biçimlere sokulabilmektedir. Zamanla geçen moda akımları ise, geriye inceltilmiş ya da halk arasında küsmüş kaş sorununu gündeme getirmektedir. Kaşa çizgi atılması, kaşın ip gibi incecik alınması ve sonrasında oluşan kıl kökü tahribatı, yeniden çıkmayan kaşlara, alternatif kaş dövmesi ya da kaş kalemiyle doldurma işlemini yaşatmaktadır.

Kaş Ekimi Uygulama
Kaş ekimi, mevcut sağlıklı donör alandan alınan kıl köklerinin kaş bölgesine transfer işlemidir. Ortalama olarak nakilden 3 ay sonra çıkmaya başlayan kaşlar, en verimli halini 7-8 ay sonra alıyor. Kaş ekimi işlemi yapıldıktan ve en az 7 ay gibi bir zaman bekledikten sonra, kaşlarınıza tekrar şekil verebilmeniz mümkün. Dikkatlice veya bir kaş şekli veren profesyonel tarafından yüzünüze en uygun olan kaş tipini seçtikten sonra kaş alma işlemini yapmanızı ya da yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. 

Kaş Ekiminin Avantajları
Kaş ekimi işlemiyle, her sabah seyrelmiş kaşların içini doldurmayı, kaşınızı kalınlaştırmayı, hiç kaşınız yoksa yine kalemle kaş çizmeyi veya kaş dövmesinin getirdiği doğal olmayan görüntüden uzaklaşmayı sağlayabilirsiniz. Kaş ekimi işlemi istenirse tekrarlanabilir bir uygulamadır. Bu doğrultuda, zaman zaman incelen ya da moda sebebiyle farklılaşan kaşlarınıza kaş ekimi yaptırarak tekrar form kazandırmayı sağlayabilirsiniz.