Background

FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi Nedir?

Fue (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç ekimi, saç köklerinin uzman anestezistlerce lokal ansteziyle özel cihazlarla saç uçlarının tek tek alınarak saçsız alanlara, saçın doğal çıkış yönünde yeniden ekilmesi işlemidir. FUE saç ekiminin ileri teknolojileri sayesinde hastalar operasyonların ardından 3 ila 10 günlük bir dinlenmenin ardından normal hayatlarına geri dönebilir.

Saç Ekimi Nedir, Kimler Ektirebilir?

FUE operasyonu ile saç ekimi hızlı, basit kesi oluşmadan, dikiş atılmadan ve saç köklerinin alındığı bölgelerde sadece ince çizikler oluştuğu için dünyada en yaygın saç ekim yöntemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Saç ekimindeki amaç, herhangi bir nedenden dolayı saçlarını kaybetmiş olan kişiye vücudunun belli bir noktasından alınan sağlıklı saç veya kıl greftlerini teknolojik yollarla saçın eksik olduğu bölgeye entegre ederek ona doğal saçlı görünüm vermektir.

FUE Saç Ekimi Süresi Nedir?

Saç ekiminin süresi, saç ekilecek bölgeye göre yaklaşık olarak 6 ila 8 saat arasında zaman zaman ara vererek işlem gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi, kadın erkek fark etmeksizin 20 yaş üstü hastalara uygulanabilen bir işlemdir. Genellikle kellik sebebiyle erkeklerin tercih ettiği bir işlemdir ancak sadece kellikte değil, saç dökülmeleri ve seyrelmelerinde de yapılır. FUE saç ekimi konusunda tecrübeli cerrahlarımız ile birlikte hem sağlıklı hem de estetik açıdan sizi tatmin edecek bir operasyon yapılacaktır.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır? 

FUE Saç ekimi operasyonu kelliği tamamen bitiren bir estetik operasyondur. Birçok kurum bu işlemi gerçekleştirmektedir, fakat bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri de saç ekiminin geri dönüşünün olmamasıdır. Saç ekimi işlemi öncesinde Aesthetic Hair cerrahları tarafından modern teknolojik aletlerle operasyon bölgesindeki durum incelenmektedir. Ardından kellik durumu, saç greftlerinin yapısı, operasyonda kullanılacak greft (saç grefti) sayısı, operasyonun süresi ve operasyon yapılacak bölgede çizgi hattı belirlenir. Saç ekimini doğal kılan ön saç çizgisidir. Ön saç çizgisi oluşturulurken Da Vinci’nin yüz hattı esas alınır. Da Vinci’nin yüz hattına göre saç çizgisiyle kaşlar arası mesafe yüzün üçte birini oluşturur. Ön saç çizgisi “V” ve “U” şeklinde yapılır.

FUE saç ekiminde, ense kökündeki saçlar testosterona karşı duyarsız olduğu için dökülme ihtimali daha düşüktür. Bu yüzden buradaki saçlar kullanılarak doğal görünümlü saçlar elde edilecektir. Eğer ense kökündeki saçlarda döküldüyse vücudun başka bir bölgesindeki kökler kullanılabilir. Fue Saç ekimi ameliyat öncesinde ise perasyon gününden en az 10 gün önce kan sulandırıcı gibi kullanılmasına son verilmelidir. Operasyon öncesi kan testi yapılarak kandaki hepatit B ve C miktarı, şeker miktarı, kanın pıhtılaşma hızı gibi etkenlerin de göz önünde bulundurulması gerekir. Ayrıca saç ekiminin öncesinde sigara ve alkolden uzak durulmalıdır.