Background

Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi Nedir ?
 
Saç ve sakal ekiminde tercih edilen FUE yöntemi bıyık ekiminde de tercih ediliyor. Kesin bir tedavi üst dudak bölgesinde yapılan bir cerrahi işlem olup, bıyığında herhangi bir eksiklik yaşayanlara görünüm ve öz güven açısından çok şey katıyor.
 
Donör bölge ise yine saç ekiminde olduğu gibi kalıcı saç köklerinin olduğu ense bölgesidir. Ense bölgesinden alınan kıl kökleri FUE yöntemi ile alınır ve sorunlu bıyık bölgesinde kullanılmak üzere hazırlanır. FUE tekniği ile toplanan kıl kökleri, seyrek veya hiç kıl olmayan bıyık bölgesine transfer edilir.

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Dış görüşünü oldukça değiştiren bıyıkların simetrik, düzgün ve yeterli yoğunlukta olması her erkeğin isteğidir. Sürekli sakallı ve bıyıklı yaşamayı seven erkekler yanında, dönem-dönem sakal ve bıyık bırakarak tarz yapmayı sevenler de bulunuyor. İstediği şekil ve yoğunlukta bıyıklara sahip olmayanlarsa bu sorunu ciddi sıkıntı yapabiliyor.
 
FUE bıyık ekme yöntemi ile köselik denilen hiç sakal ve bıyık olmama durumundan seyrek, düzensiz veya yara yanık izlerine kadar her durumda bıyık ekimi yapılarak mükemmel sonuçlar elde ediliyor. Lokal anestezi ile ense bölgesinden micro cerrahi bir operasyonla kıl kökleri alınıyor ve kıl olmayan bölgeye transfer ediliyor. 0.6-0.7 mm lik punchlarla alınan kıl kökleri eş zamanlı olarak bıyık bölgesine transfer ediliyor. Hiç bıyığı olmayan bir hasta için 1.000 kıl kökü gerekli iken, seyrek veya yara yanık izinde bu sayı çok daha düşük oluyor. 1.000 kıl kökünden daha fazlasını isteyen ve çok daha yoğun bir bıyık tercih edenler içinse sayı yükseltiliyor.